Sok oldalról közelíthetjük meg ezt a témát, ezért érdemes tisztázni egy fontos dolgot. Illetve mindkettőnek más az előnye, mivel más-más funkciót töltenek be egy márka életében.
Mire használjuk első sorban a szövött címkét és mire a nyomott címkét?
Nyomott címke: a legelterjedtebb tartalom a nyomott címkéken a ruhák, táskák, paplanok és egyéb textíliák esetében az anyagösszetétel, kezelési ábrák és a származás, esetleg a méretezés feltűntetése. Ruhák esetében a méretezés kötelező. Ezek az információk a vásárló bizalma miatt is fontosak, nem csak a rendelet miatt.
Szövött címke: a logó feltűntetése a különböző textil termékekben, azzal a céllal, hogy ismertté tegye a márkádat, akár évek múlva is. Gondolj rá úgy, mintha egy reklám felület lenne, és vinné a híredet millió helyre, millió embernek. Sokat elmond rólad, miközben ott sem vagy. Ugye milyen jó?
Ezek azok az alapok, amik általánosságban az eszünkbe jutnak.
Mi az előnyük egymáshoz képest?
Nyomott címke: a nyomtatásnak köszönhetően a tartalom lehet változatos. Mit jelent ez a gyakorlatban? Akár sorszámozást is tudunk készíteni a bevarrható címkéden. Azaz minden egyes címke tartalma lehet más-más. Tehát a tartalomnak csak a fantáziád szabhat határt. A nyomtatható színek száma korlátozott.
Szövött címke: a kopásállósága sokkal magasabb a nyomott címkéhez képest, így egy tudatosabb választás lehet, ha magas minőségű ruhába kerül. Ezért is érdemes a méretjelzőt is szövött kivitelben használnod, és írtam is róla egy blogcikket.
A logód színeit közel azonos/teljesen azonos színben tudod megjeleníteni a nyomott kivitelhez képest, akár kis darabszám (100 db) esetén is. A logós szövött címkék jól visszaadják az arculati színeidet, hiszen a szövéshez használt cérnákból nagyon sok árnyalat elérhető már. Plusz pont, hogy ezek a cérnák is rendelkeznek Öko-tex tanúsítvánnyal, így mindenképp egy tudatos választás.
Nagyobb mennyiség (1.000 db felett) rendelése esetén van lehetőség arra, hogy egy félbehajtott vagy két oldalt hajtott szövött címke már hajtva érkezzen hozzád. Így már varrhatod is be a termékbe, nem kell még ezzel külön bíbelődni.
Nem vágják ki! Én legalábbis sokkal ritkább esetben vágom a szövött címkét, mint a nyomottat. A szövött címke a legtöbbször a nyakba vagy kívülre kerül. A nyaki címke akár akasztó is lehet, ami egy plusz jó pont. Konyhai vagy fürdőszobai textíliák esetében ez egy extra jó pont szerintem.
Ezeket az előnyöket érdemes átgondolni a címketervezés, rendelés során. Mindig nyitottak vagyunk rá, hogy ötleteket adjunk neked, ami alapján meg tudod hozni a lehető legjobb döntésed. Együtt ötletelünk, tervezünk veled, amíg elégedett nem vagy.
Küldetésünk része, hogy a textilipar szereplői átláthatóbban kommunikáljanak vevőikkel a címkéiken keresztül (is) és tudatosabb döntéseket tudjanak hozni itthon, amivel kitűnhetnek nemzetközi szinten is. Ennek megvalósulását az összefogásban látom, amihez a címkézési információinkkal, és inspirációnkkal igyekszem mellettetek lenni.
Ehhez készítettem egy E-bookot, Címkézési Checklist a címe és a CÍMKE menüpontból tudod letölteni. Tartalmazza az EU-s szabályozás kivonatát és számos hasznos információval lát el, hogy a márkád számára legjobb és legszebb címkét tudjuk megtervezni és elkészíteni.
A címketervezést elsőre nyűgnek érezheted. Mi viszont azért vagyunk, hogy ez egy kellemes folyamat legyen a számodra is, és a végeredménnyel elégedett legyél, örömmel és büszkén használd a címkéidet a ruháidban.
„A címke öltözteti a ruhát.”
Ez a mottónk, amihez mérten igyekszünk titeket támogatni a kreatív utatokon és örömmel tervezzétek az újabb ruhátokat, táskátokat a közönségetek számára. Tapasztalatból tudom, mennyire fárasztó olyannal foglalkozni, ami inkább szívja az energiámat, mint feltölt.
A Szalagoslány Blog is ezért született, hogy az itthoni tehetségek megmutathassák magukat, valamint a textilipar hasonló értékeket valló szereplői egymásra találjanak. Örülünk, ha a mi oldalunkon találtok egymásra és ezt meg is osztjátok velünk.
Ha partnerünk vagy, akkor a Te márkád számára is él a lehetőség, hogy egy blogcikk keretében mesélj a történetedről, szenvedélyedről. Írj nekem és megbeszéljük a részleteket.
Legyen egyre sikeresebb a magyar textilipar!
Ha kíváncsi vagy a mindennapjainkra, akkor kövesd Instagram oldalunkat.
Ölellek!
Nóri, a Szalagoslány